Kuzu kül bastı
İnsanlar koca İstanbul’da’ olsa da  konu yemek olunca bazen tereddütte kalarak aç kalabiliyor, ve hemen telefonuna sarılıp falanca yerdeyim nerede yemek yiyebilirim. diye telefonun öteki ucundaki insandan yardım istiyor.
Tabi ki sizlere hak veriyorum bazı durumlarda berber değiştirmek gibi insanların yemek yediği yeri değiştirmesi de çok zordur.

Kimileri de arkadaşını aramak yerine google, Instagram, facebook gibi sosyal iletişim ağlarına durumunu arz. ediyor.

Cevizlibağda nerede yemek yenir, veya İstanbul’da Gaziantep mutfağı, Zeytinburnu’nda seçkin restoranlar gibi arama yaptığında tok olan insanın bile iştahını kabarta bilecek bu yazıdaki resim ile karşılaşacaktır.

Resimdeki ürün yazının başlığında belirttigim gibi kuzu külbastı’nın ta kendisidir.

şimdi içinizde kuzu külbastı neki!, diyenleri duyar gibiyim,

Kuzu külbastı, Kuzu Küşlemenin kardeşinden başka kimse değildir :), peki neden bu kadar samimiler sizce.., ben söyleyeyim, ikisi’de kuzunun sırtında hemde sırt sırta durularken Kuzu Külbastı Kuzuda Kaski denilen alt kısımdan keskin bir bıçak ile arkeolojik kazı yapılırcasına usta eller tarafından itina ile çıkartılır.

yukarda adı geçen Kuzu küşleme’nin ne olduğunu merak edenlere bir dahaki yazımda cevap vereceğim, biz Kuzu Külbastıyı anlatmaya devam edelim.

pirpirim Gaziantep mutfağında kuzu külbastı özel birtakım işlemlerden sonra resimdeki gibi servis edilir.

sizleri en kısa zamandan İstanbul’daki Gaziantep mutfağına bekliyoruz…